Новини за 2009

«Обнова-фест» - молодіжний етно-духовний фестиваль, який вдруге гучно відбувся у Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту. Організаторами свята є товариство українських студентів-католиків «Обнова».

До початку “Обнова-фесту” залишався один день. День з цвяхами і молотком в руках, день закочених рукавів. День з настовбурченим чубом і пересторогою в грудях. Як ви гадаєте, чому? Що цих молодих і заповзятих католиків заставило морщити лоба і чухати потилицю? Може підрядні організації, котрі на фестиваль везуть сцену, світло, звук…

Народні умільці, музиканти, спортсмени... Кого тільки не було погожої недільної днини в Чернівецькому музеї народної архітектури та побуту. Адже там проходив другий етнодуховний фестиваль «Обнова-фест».

Етнодуховний фестиваль «Обнова-фест» у Чернівцях зібрав більше десяти тисяч відвідувачів.

Цей фестиваль має якийсь особливий настрій. Цей фестиваль має особливий дух. Хоча в регіоні відбувається добрий десяток інших етнічних фестивалів, «Обнова-фест» вирізняється доброю організацією, програмою, що може зацікавити людину будь-якого віку та демократичним, невимушеним перебігом.
Цього року захід відбувся вже вдруге, а організовує його, об'єднана в громадську греко-католицьку організацію «Обнова» молодь.
На фестивалі кожен міг спробувати себе у ролі майстра народно-прикладного мистецтва – гончарства, писанкарства, різьби по дереву, виготовлення ляльок-мотанок, бондарства. Новинками стали майстер-класи з екстремальних видів спорту та бойового гопака. На двох сценах виступали народні фольклорні колективи та молодіжні етно-рок гурти, серед котрих «Пропала грамота», «Стелсі» та інші. Музичну частину фестивалю розбавляло і «подвір'я бардів», а молоді письменники читали свої твори у колі на землі під вишнею.
Леся ВОРОНЮК, «Буковинське віче», 19 червня 2009 р.