Київський гурт «ТаРута» - повноцінний учасник світової WorldMusic сцени. Гарно зіграний професійний колектив за шість років свого існування став двічі лауреатом Національного фестивалю "Червона Рута", відмінно зарекомендував себе на різноманітних фестивальних майданчиках України та Європи: «Tallinn Music Week», «Koktebel Jazz Festival», «Країна Мрій», «Kauno Hanza Dienos», «Skamba skamba kankliai», «Z wiejskiego podworza», «Menuo Juodaragis», «Трипільське Коло», «Woodstock UA», «Vilnius City Fiesta», «EuroBasket-2011», «Славське Рок», «ГогольFEST», та ін.

Стрижнем «ТаРути» є дослідники фольклору та професійні музиканти Євген і Олена Романенки, а також не менш досвічені майстри-віртуози: Тарас Козак (ударна установка, ксилофон, перкусія), Олександр Атамась (бас-гітара), Ростислав Мамадлоіков (гітара), Ігор Льодін (DJ, бітмейкер, саундпродюсер гурту), Ярина Товкайло (народні духові інструменти) і піаніст-імпровізатор - Роман Коляда.
Вперше «ТаРута» гучно заявила про себе на міжнародному WorldMusic фестивалі «Країна Мрій» у 2008 році.
А вже 2010 року світ побачив їхній дебютний студійний альбом «Народжені в ЛЮБОВІ» і перший виднограй на пісню «Лелека».
У 2012 році, після змін в складі був взятий курс на сучасні музичні експерименти і оновлення звучання колективу. Яскравою ілюстрацією цього напрямку руху є вихід в 2013 році другого альбому – «EthnoLab», сповнений несподіванок і експериментів у стилі ЕТНО.
Родзинкою платівки є імпровізаційні фортепіанні соло у виконанні піаніста Романа Коляди і електроний саунд, який забезпечив DJ Ігор Льодін.
В цей період в світ виходить другий виднограй гурту, створений в мальовничих Карпатах режисером-легендою Тарасом Химичем у співпраці з Юрком Журавлем
– “Бором-Бором”.

Наприкінці 2013 року, з початком революції на Майдані гурт займає активну громадянську позицію і робить все можливе для підтримки свого народу і словом, і ділом. В результаті всього пережитого і побаченого ТаРута записує і видає навесні 2014 р.
ЕР “Небесна сотня”, в який входить однойменна композиція, пісня одного з останніх українських повстанців Гриця Гирчака “Верхи мої, верхи”, дві українські народні пісні “Зберемося, Роде!” і “Чумацька”.
На останню було знято третій виднограй в мальовничому замку «Радомисль».